Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Čokoládové brownies s ovocem a ořechy

Čokoládové brownies s ovocem a ořechy

Autor: Lucka D./sobota 8. prosince 2012/Kategorie: Koláče

Hodnocení článku:
3.0
Recept z čísla
5

Na brownies už jsem dlouho po kavárnách koukala, ale nikdy jsem si je nedala. V reklamách to slovo taky slýchám docela často, tak mě napadlo je zkusit, když už mám v dobrůtkách recept.

Ingredience

Co se týče ovoce, v receptu doporučují maliny nebo borůvky. Borůvky jsem zamítla, k čokoládě mi tolik nepasují. Přemýšlela jsem, zda maliny nebo višně. Ale protože zahrádku nemám, tak jsem pro ně musela do obchodu a šla jsem rovnou k mraženým pultům. Pohádka o 12 měsíčkách už sice dávno neplatí, ale chtít teď čerstvé maliny nebo višně přijde docela draho, nemluvě o tom, že jaksi postrádají tu správně malinovou/višňovou chuť. V mražáku jsem našla mix lesních plodů a maliny, takže bylo rozhodnuto, maliny vyhráli. 

Z pokusů o makronky mi zbylo opravdu docela dost nahrubo pomletých mandlí, tak jsem je tam dala místo nasekaných vlašáků nebo lískových oříšků, které doporučují v receptu. Mandle tam vůbec nebyly špatné, ale přeci jen mi chyběl ten pocit, že si kousnu do oříšku, takže příště opravdu jen nasekat na větší kousky.

Příprava ingrediencí

Doslova nesnáším pokyny ala 1/4 lžičky soli. Jak mám asi udělat 1/4 lžičky? Naštěstí jsem si před pár dny v Tescomě koupila "lžičkové" odměrky ve velikosti 1 lžíce, 1 lžička, 1/2 lžičky a 1/4 lžičky. Naprosto úžasná vychytávka, kterou všem doporučuji. A propo, chystám i sekci "Vychytávky", kam budu dávat různé přístroječky, mechanismezečky a pomůcky, které se mi v kuchyni osvědčili.

Taky jsem trochu s překvapením zjistila, že 200g čokolády a 200g másla se mi nevejde do mé obvyklé misky na rozehřívání čokolády. Musíte si vzít větší mísu/hrnec, ve které to rozehřejete dohromady nebo to udělat jako já a čokoládu rozehřát v misce ve vodní lázni a máslo prostě strčit do mikrovlnky na 30-60 sekund. Čokoládu a máslo jsem pak smíchala v misce dohromady, pořádně promíchala, aby se pěkně spojili a do těsta jsem lila až hotovou směs.

Těsto

Tohle šlo opravdu rychle a bez problémů. Vyšleháte vejce, cukr a vanilku, přidáte zbylé suroviny a maliny vmícháte velmi opatrně, abyste z nich neměli marmeládu, až úplně na konec.

Vybavení

Stačí vám menší pekáček, do kterého těsto nalijete. Já jsem to dávala do většího pekáčku, takže brownies byly o něco nižší, ale nemyslím, že by jim to nějak ubralo na chutnosti.

Pečení

Taky naprosto bez problémů, moje trouba umí jen 175° namísto doporučovaných 180°, ale po 23 minutách bylo pečeno. V receptu píší, že brownies jsou hotové, když na špejli ulpí pár vlhkých drobtů. Po 20 minutách pečení byla špejle samý mokrý drobek, po 23 minutách pečení už tam nebyl ani jeden (i tak byly brownies krásně vláčné, žádný drobivý sušák). Takže po těch 20 minutách doporučuji opravdu často kontrolovat, abyste chytli správnou úroveň propečení.

Ortel

Neuvěřitelně snadná příprava s chuťově úžasným výsledkem. Vřele doporučuji, já už brownies do svých stálic zařadila.

Počet zobrazení (5356)/Komentáře (0)

Zanechat komentář

Name:
Email:
Komentář:
CAPTCHA obrázek
Zadejte kód zobrazený výše do políčka níže
Přidat komentář