Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Slaný koláč s rajčaty a cibulí

Slaný koláč s rajčaty a cibulí

Autor: Lucka D./pondělí 1. dubna 2013/Kategorie: Slané pečivo

Hodnocení článku:
Bez hodnocení
Recept z čísla
11

Tenhle koláč mě zaujal, hned jak jsem ho viděla v časopise. Jednoduchý, rychlý, dostupné suroviny a navíc rajčata s cibulí na pečeném těstě, kdo by tohle neměl rád.

Ingredience

Pokud se smíříte se sušeným tymiánem namísto čerstvého, tak suroviny nemůžou být problém snad nikde. Teda, pevná vyzrálá rajčata asi nebudou v zimě tak dobrá jako v létě, ale i s tímto nedostatkem se dá smířit. Navíc, alespoň já mám pocit, že rajčata v obchodě nejsou nic moc ani v létě. Zvláštní, že zrovna na téhle zelenině, je tak šíleně poznat rozdíl mezi kupovaným a domácím kouskem.

Těsto jsem samozřejmě nekupovala, ale udělala vlastní. Recept je uvedený v barevném rámečku s tipy.

Samozřejmě jsem nepoužila mořskou sůl, ale klasickou alpskou, kterou běžně používám.

A sice to není ingredience, ale do příprav to taky patří. Můj žáruvzdorný talíř měl velikost 27cm v průměru a těsta mi zbyla cca 1/3.

Těsto a pečení

Výrobu křehkého těsta už jsem tu popisovala několikrát, tak si tentokrát dovolím tento krok přeskočit. Těsto jsem rozválela a použila talíř, abych si vyřízla jeho velikost plus 2,5cm. Trošku mě zlobily ty přesahující okraje těsta. Původně jsem myslela, že je zahnu nahoru, jak chtěli v receptu. Udělám tak z těsta takovou misku a v ní bude držet náplň. Ale 2,5 cm je hrozně moc, těsto prostě nechtělo držet. Nakonec jsem okraje prostě přehnula nahoru a měla jsem dvojité okraje.

Cibuli a česnek jsem nechala na másle zesklovatět, ale popravdě víc by mi to chutnalo na olivovém oleji. Směs jsem dala na těsto, pokladla rajčaty, okořenila jsem to a dala  do trouby. Za 25 minut bylo pečeno.

Ortel

Koláč mi asi víc chutnal teplý než studený. Celkově musím říct, že to bylo takový... neurazí, nezaujme. Možná ho příště zkusím v létě, až budou dostupné domácí suroviny.

Počet zobrazení (4196)/Komentáře (0)

Zanechat komentář

Name:
Email:
Komentář:
CAPTCHA obrázek
Zadejte kód zobrazený výše do políčka níže
Přidat komentář