Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Rumové bábovičky

Rumové bábovičky

Autor: Lucka D./čtvrtek 14. února 2013/Kategorie: Dezerty

Hodnocení článku:
Bez hodnocení
Recept z čísla
7

Rumové bábovičky jsem ještě nestihla zkusit, ale Denis (taky pekařský nadšenec) ano. Denisova zkušenost však hodně připomínala moje zážitky z fondánových fancies: "Už nikdy více!" Níže už Denisovy zážitky.

Těšil jsem se na to, protože mi připadaly chutné a hlavně jsem se těšil na pečení ve formičkách Dariole. Ale zdání klame. 

Ingredience

S ingrediencemi nebyl žádný problém, jen sušené droždí jsem musel jít koupit do většího obchodu. 

Postup

První problém byl v těstě. Vyšlehal jsem ho doporučeným ručním šlehačem, ale těsto velmi, velmi zhoustlo a bylo doslova jako lepidlo, nedalo se nabírat, lžička z něj nešla vytáhnout a natahovalo se jako velmi pevný a lepkavý sliz. Ani barva nebyla bílá, ale droždí to těsto zabarvilo trochu nahnědo. 

Druhý problém - kynutí těsta. Tohle byl tedy zážitek! Po 20 minutách jsem přišel a těsto bylo jako předtím. Pak jsem si uvědomil, že pod krbem nebylo dostatečně teplo a kynutí muselo začít znovu. 

I plnění do 1/3 formiček bylo nanic. Těsto vykynulo až po vrch, teprve když jsem formičky naplnil do poloviny. Ale nakonec se to nemuselo nechávat ani kynout, zjistil jsem totiž, že moje droždí kyne při pečení.

Vyklápění z formiček bylo fajn, šlo to snadno. Moje poslední 3 bábovičky vypadaly tak, jak měly vypadat podle časopisu, ale ty předtím byly spíše jako malé pagáčiky. 

Sirup byl dobrý a nebyl s ním problém. Ale bábovičky byly tvrdé i po namáčení v sirupu. 

Ortel

Kromě toho, že byly bábovičky tvrdé, tak ani jejich chuť nebyla dobrá. Tenhle recept už nikdy nebudu dělat, ta námaha za tu chuť nestojí. Ale neodsuzuji tento recept, někomu se to může podařit a může mu to i chutnat. Mimochodem, bábovičky chutnají tak trochu jako jemný a tvrdý vanilkový chléb (i když se tam vanilka nedávala, divné).

Počet zobrazení (4094)/Komentáře (0)

Tagy:

Zanechat komentář

Name:
Email:
Komentář:
CAPTCHA obrázek
Zadejte kód zobrazený výše do políčka níže
Přidat komentář