Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Citrónový koláč

Citrónový koláč

Klasický koláč z křehkého těsta s citrónovou náplní. Jeden by řekl, že to není nic moc složitého a měl by pravdu. Až na jeden malý oříšek, resp. citrónek. Koláč byl tak kyselý, že se nedal jíst. Zkoušela jsem dva kousky a ani hustá pokrývka cukru to nespravila. 

Po téhle zkušenosti jsem udělala poctivý výzkum na téma citrón a jeho velikost. Nevěřte tomu, že na velikosti nezáleží. Záleží a sakra moc. 

pátek 8. března 2013/Autor: Lucka D./Počet zobrazení (4899)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Bez hodnocení
Kategorie: Koláče
Sladké křehké těsto z časopisu

Sladké křehké těsto z časopisu

Tak jsem zjistila, že jsem časopisu spílala neprávem. Recept na sladké křehké těsto v něm byl, jen ne na konci v části rady pro pečení, kde jsem ho hledala, ale přímo u receptu na citrónový koláč (č. 4) v takovém tom malém obdélníku na tipy. 
čtvrtek 7. března 2013/Autor: Lucka D./Počet zobrazení (3990)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: Bez hodnocení
Kategorie: Těsta
Citrónový sněhový koláč

Citrónový sněhový koláč

Kyselý citrón a navrchu sladká pusinka, no řekněte, kdo by odolal? Na konci pečení jsem zjistila, že se to nemá péct tak dlouho, aby vznikla skutečně pusinka, ale odvážím se tvrdit, že na funkčnost to nemělo vliv. Možná spíš naopak, alespoň jsem z jezení neměla odřené patro a jazyk. Jako u každého křehkého těsta je to kapku náročné na čas, ale vážně to stojí za tu investici.

úterý 5. února 2013/Autor: Lucka D./Počet zobrazení (9858)/Komentáře (2)/ Hodnocení článku: Bez hodnocení
Kategorie: Koláče
Sladké křehké těsto z netu

Sladké křehké těsto z netu

Občas v receptech najdete, že si máte koupit sladké křehké těsto. Já na tyhle polotovary moc nejsem a pokud to není přespříliš časově nebo technologicky náročné, raději si to vyrobím sama. Takže jsem si na netu našla recept a protože nebyl náročný (těsto se mi povedlo hned napoprvé:)) a protože mi těsto chutnalo, tak jsem se ho rozhodla zveřejnit. 

pondělí 4. února 2013/Autor: Lucka D./Počet zobrazení (5392)/Komentáře (0)/ Hodnocení článku: 5.0
Kategorie: Těsta