Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Čokoládové dortíčky

Čokoládové dortíčky

Autor: Lucka D./neděle 16. června 2013/Kategorie: Dezerty

Hodnocení článku:
Bez hodnocení
Recept z čísla
13

Čokoládové dortíčky vypadaly na fotce hrozně roztomile. Dlouho jsem je plánovala a konečně jsem se k nim i dostala.

Ingredience

Možná budete mít problém s tím, co je to jemný hnědý cukr. Dlouze jsem hledala v obchodě a nakonec jsem sáhla po hnědém cukru krupice.

Taky jsem nepoužila Nutellu, prodávají ji jen ve větších sklenicích a je fakt nebezpečné mít otevřenou Nutellu doma:) Koupila jsem lískooříškovou nugetu od Orionu, prodávají malou tubu o 50g. Vystačila akorát na dortíky a zbylo jen trošičku.

Alkohol jsem vynechala úplně a na čokoládové hoblinky jsem použila hořkou čokoládu. Měla jsem doma jen 75% čokoládu, což není úplně nejlepší. Z tučnější čokolády se dělají hoblinky líp, nemá takovou tendenci se při výrobě hoblinek drolit. 

Těsto

Připravte se na relativně dlouhé stání u hrnce s vodou a šlehání. Já se chvílemi bála i o šlehač, ta pára, co na něj šla cca 20 minut, mu rozhodně nemohla dělat bůhví jak dobře. Vydržel to, naštěstí. 

Směs jsem šlehala až do vychladnutí, postupně jsem vmíchala mouku s kakaem a máslo.

Do jednotlivých otvorů plechu na muffiny jsem polévkovou lžící rozdělila těsto, vešly se cca dvě lžíce do jednoho důlku (vyšlo to na polovinu výšky důlku). Pár kapek mi ujelo mimo důlky a ty jsem raději pečlivě setřela papírovým ubrouskem. Nechtěla jsem, aby se při pečení spálily. 

Pečení a kompletování

Pekla jsem 17 minut. Korpusy vyběhly skoro na celou výšku důlku. Po 5 minutách chladnutí jsem se je pokusila vyndat z plechu, ale moc to nešlo. Přilepily se. Na fotkách je vidět, jak mají roztřepené okraje, vůbec nebyly tak krásně hladké jako na fotce v časopisu. Doporučuju plech vymazat. A možná je i pečte trochu dýl. Ty více upečené se líp vyndavaly.

Šlehačku, resp. šlehačky jsem ušlehala poměrně do tuha a měla jsem docela problém přestat uždibovat tu čokoládovou. Byla prostě božská.

Dortíčky jsem kompletovala cca hodinu před podáváním, bála jsem se, aby se nerozmáčel piškot. Klidně je naplňte den předem, piškot je sušší (je tam jen 25g tuku) a natáhnutí šlehačkou mu rozhodně neuškodí.

Čokoládu na hoblinky jsem nerozpouštěla. Vzala jsem kráječ na sýr (takovou tu lopatku s dírou uprostřed), čokoládu obrátila hladkou stranu nahoru a "nastrouhala" hoblinky. Měla jsem jen čokoládu s vysokým obsahem kakaa (75%), tak se mi hoblinky trochu rozdrobily. S tučnější čokoládou by určitě byly hoblinkovatější.

Ortel

Zkoušeli jste někdy ukousnout naráz hodně vysoký hamburger? Tak u těhle dortíčků je to taky o vykloubenou čelist. Jsou hrozně vysoké. Navíc jsou docela pracné a po všem tom kompletování a zdobení jich je jenom šest.

Pokud je ještě někdy budu dělat, tak nebudu dávat 2 lžíce těsta do důlku, ale jen jednu lžíci. Za prvé pak půjdou dortíčky jíst a za druhé jich bude dvakrát tolik:)

Chuťově nejsou košíčky vůbec špatné, ale zase tak úžasný zázrak to taky není. Na druhou stranu moc hezky vypadají.

Počet zobrazení (4626)/Komentáře (0)

Zanechat komentář

Name:
Email:
Komentář:
CAPTCHA obrázek
Zadejte kód zobrazený výše do políčka níže
Přidat komentář