Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Čokoládové minipudinky

Čokoládové minipudinky

Autor: Lucka D./sobota 8. června 2013/Kategorie: Dezerty

Hodnocení článku:
Bez hodnocení
Recept z čísla
14

U minipudinků mě hrozně zaujalo, že v nich není ani mouka, ani pudinkový prášek, ani škrob a i tak na obrázku vypadají jako pudink.

Suroviny a vybavení

V tomhle receptu není se surovinami žádný problém - čokoláda, vejce, cukr a mléko na pudink, šlehačka na zdobení a cukr, káva a voda na sirup. Sirup jsem úplně vynechala, na kávové příchuti si moc nepotrpím.

Oč je recept nezáludnější na suroviny, o to záludnější je na vybavení. Formičky ramekin, ve kterých se to má dělat, jsou první tři v čísle 28 a další tři v čísle 49. Já jsem dělala pudinky ve formičkách na košíčky z čísla 1 a použila jsem i plech na muffiny. Přeci jen "těsto" bylo hodně řídké a bála jsem se, že se formičky bez opory převrhnou.

Trošku jsem měla problém najít hluboký pekáč, do kterého by se mi vešel plech na muffiny a dostatečné množství vody, aby dosahovalo do půlky výšky plechu. Ale po chvíli hledání a experimentování se nakonec zadařilo.

Pudinky jsem dělala z poloviční dávky a bylo z ní 7 krásných pudinkových kopečků.

Těsto

Nevím, zda to nazývat těsto, ale asi víte, co mám na mysli. Stačí se držet postupu v časopisu a nemůžete nic zkazit. Je to jednoduché, jen náročné na nádobí. Ohřát mléko, rozpustit čokoládu, smíchat je dohromady, umíchat vejce s cukrem a smíchat vše dohromady. A na téměř vše potřebujete zvlášť mísu nebo hrnec. A v závěru ještě v mém případě formičky, plech na muffiny, pekáč s vodou. To je opravdu hodně nádobí.

Přemýšlela jsem, jak nějaké to nádobí ušetřit a jediné, co mě napadlo, bylo rozpouštět čokoládu v něčem dostatečně velkém, aby se tam vešlo i 600ml mléka. Já měla štěstí, protože jsem dělala pudinky jen z poloviční dávky a 300ml mléka se do mé obvyklé rozpouštěcí misky vešlo, i když jen tak tak.

Trošku mě znejistila výsledná barva směsi na pudink. Na obrázku v časopise je pudink tmavě hnědý, ale moje směs byla světlounká. A to používám min. 70% čokoládu. Nenechte se tím vyvést z míry, při pečení pudink ztmavne.

Pečení

Záhadný pokyn "pečte tak dlouho, dokud směs nebude pevná, ale přitom uprostřed trochu třaslavá" jsem omezila pouze na "dokud směs nebude pevná". Ten zbytek stejně nemám jak zjistit, dokud to nevystydne a nerozkrojím to.

Jakmile mi směs na dotek přišla dostatečně pevná, pudinky jsem vytáhla z trouby.

Servírování

Bála jsem se, jestli půjdou pudinky dobře vyklopit a jak dopadne vroubkování z formičky. Jestli bude na pudincích viditelné nebo jestli ho poruším tím, jak nožem objedu pudink ve formičce, než ho vyklepnu.

Dopadlo to dobře, na pudincích je krásně vidět vroubkování. Navrch jsem ještě udělala pár kytiček ze šlehačky, k pudinkům se chuťově skvěle hodí a navíc je krásně dozdobí.

Ortel

Pudinky byly naprosto úžasné, lehounké, ne příliš sladké, skvělá volba na letní dezert. Doma i v práci se po nich všichni jen oblízli (včetně mě). Tyhle minipudinky se zařadily na můj pečící seznam a určitě tam chvíli zůstanou.

Počet zobrazení (3985)/Komentáře (0)

Zanechat komentář

Name:
Email:
Komentář:
CAPTCHA obrázek
Zadejte kód zobrazený výše do políčka níže
Přidat komentář