Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Koláč de Santiago

Koláč de Santiago

Autor: Lucka D./středa 8. května 2013/Kategorie: Koláče

Hodnocení článku:
Bez hodnocení
Recept z čísla
7

Tenhle koláč jsem chtěla upéct už od té doby, co jsem experimentovala s makronkama. Zbyla mi z nich spousta hrubě namletých mandlí, které se dají krásně použít právě do Santiaga.

Ingredience

Nevím, jestli je možné všude sehnat mleté mandle, ale zbytek surovin je asi bez problémů k sehnání. Meruňkový džem jsem vynechala. Nedávno jsem ho použila na jablkový koláč a ta kombinace nebyla nic moc. Všimli jste si, jak často je meruňkový džem součástí receptů?

Příprava a pečení

Připravila jsem si křehké těsto, 250g jak chtějí v receptu, ale to množství je až moc. Zbylo mi ho tolik, že jsem ze zbytku udělala ještě 2 pekáče sušenek.

V receptu chtějí, abychom použili koláčovou formu o průměru 20,5cm. To je ta modrá vroubkovaná z č.4. Ale když se pozorně podíváte na fotku koláče v časopisu, tak uvidíte, že nemá vroubkovaný, ale hladký okraj.
Takže jsem použila růžovou formu o průměru 18cm z č. 14. Formu jsem pro jistotu vymazala a vysypala.

Formu vyloženou těstem rozváleným na co nejtenčí plát, na který jsem si troufla. A dala jsem ji chladit do ledničky. 

V mezidobí jsem si připravila náplň. Udělání náplně je rychlovka, takže než jsem vůbec začala, tak jsem zapnula troubu. Na šlehání vajec a krupicového cukru jsem si vzala elektrický šlehač a šlehala jsem, dokud nebyla směs bledá a kapku nezhoustla. Zbylé ingredience jsem vmíchala vařečkou. Náplň jsem pak jen nalila do formy, propíchala velké vzduchové bubliny párátkem a dala hned péct.

Pečení

Troubu můžu nastavit pouze na 175°C a koláč se při této teplotě pekl 45 minut namísto 30. Trošku mi při pečení popraskal, možná těch 45 minut bylo moc, ale mě dřív nepřišla náplň dost pevná. Taky mě překvapilo, jak při pečení vyskočil. Po zchladnutí ale koláč zase naštěstí spadnul. 

Zdobení

Jakmile koláč úplně vychladl, tak jsem si obkreslila kříž z časopisu a začala zdobit. Protože jsem použila menší formu, tak se mi na koláč kříž skoro nevešel. Příště ho budu muset tak o půl centimentru ze všech stran zmenšit. Hustě jsem koláč pocukrovala a kříž jsem opatrně sundala. Rozdíl mezi neposypanou a posypanou částí mi ale přišel moc velký, tak jsem kříž taky trochu vysypala cukrem. Ale jenom trochu, aby byl pořád dostatečně zřetelný.

V časopisu píší, že se má koláč podávat nakrájený na plátky, ale na fotce je klasická výseč. I já ho podávala ve formě výsečí. Šlehačka nebyla potřeba, rozhodně to nebyl suchý koláč.

Ortel

Vynikající a přitom rychlý a jednoduchý koláč. Pokud si křehké těsto koupíte, tak bude ještě o něco rychlejší a jednodušší. Koláč je opravdu plný jemné oříškové chuti z mandlí. Je kapku sladší, ale po druhém kousnutí vám to už nepřijde. Rozhodně koláč zařadím na svůj pečící program, je opravdu výborný.

Počet zobrazení (4998)/Komentáře (0)

Zanechat komentář

Name:
Email:
Komentář:
CAPTCHA obrázek
Zadejte kód zobrazený výše do políčka níže
Přidat komentář