Zvolte typ vyhledávání
 
  • Web
  • Internet
Search

Recepty

Sušenky s makadamovými ořechy (makadamové cookies)

Autor: Lucka D./úterý 11. prosince 2012/Kategorie: Sušenky

Hodnocení článku:
Bez hodnocení

Makadamové cookies jsem poprvé ochutnala v Subway a jak by řekla jedna má kamarádka - totálně mě odojmily. Skutečně platí "jednou ochutnat, nikdy nezapomenout". Poté, co jsem si zkusila upéct čokoládové sušenky z dobrůtek, začala jsem experimentovat a vymýšlet recept právě na tyhle makadamové sušenky. Ještě to sice pořád není ono, ale sušenky už poživatelné jsou a dokonce i po makadamových oříškách chutnají. Protože se jedná o můj recept a můj postup, dovolím si tentokrát být v tomto článku konkrétnější.

Recept

  • 75g hl. mouky
  • 60g cukru krystal
  • 70g makadamových oříšků
  • 1/2 čaj. lžičky kypřícího prášku
  • 1/4 čaj. lžičky vanilkového extraktu
  • 45g másla

Sušenky podle tohoto receptu jsou fajn, ale ještě pořád to piluju, takže je možné, že příště ten recept bude vypadat zase trochu jinak.

Z tohohle množství je jeden plech sušenek, 12 ks.

Ingredience

Jediné s čím můžete mít problém jsou makadamové oříšky, dají se sehnat jen ve specializovaném obchodě na suché plody a to ještě ne ve všech. Určitě je neseženete ve velkých obchodech, jako je Tesco, Hyperalbert apod., alespoň já je tam nikde neviděla. Taky nejsou úplně levné, počítejte s tím, že budou stát kolem 70 Kč/10 dkg. 

A poslední špatná zpráva, nenapadá mě vůbec žádný jiný druh ořechu, kterým by se daly nahradit. Mají hodně specifickou chuť a mě osobně snad ani žádný jiný ořech nepřipomínají, ani liskové oříšky, ani mandle, ani vlašáky, ani pekany, kešu, pistácie, ani para ořechy, prostě nic.

Příprava ingrediencí

Budete potřebovat nasekat oříšky na větší kousky. Ještě jsem nepřišla na to, jak je nasekat na cca stejné kousky, takže oříšky vždy několikrát projedu kráječem a je z toho směs různě velkých kousků. Netuším, jak srozumitelně popsat, na jak velké kousky jsem oříšky nasekala, takže se mrkněte na fotku ve fotogalerii, tam to uvidíte.:)

Máslo si musíte nechat změknout. Já si bohužel většinou vzpomenu a vyndám ho z lednice až těsně před pečením. Takže máslo hodím na 30s do mikrovlnky (větší kus = delší doba v mikrovlnce), tam se pěkně povolí a pokud se i malinko rozpustí, tak to rozhodně nevadí.

A poslední věc, smíchejte mouku s kypřícím práškem a prosejte přes sítko.

Těsto

Smíchejte v míse povolené máslo a cukr a vyšlehejte je elektrickým šlehačem, až bude směs světlá a dobře propojená. Přidejte vanilkový extrakt, zamíchejte, přijdete nasekané oříšky, zamíchejte a přidejte mouku s kypřícím práškem, míchejte trochu déle, aby se těsto spojilo.

Pečení

Na plech si dejte pečící papír. Těsto je dost lepivé, takže doporučuji na plechu dělat takové noky za pomocí dvou lžící. Z toho, že to nemá ten správný sušenkový tvar si nic nedělejte, při pečení se těsto rozpustí do víceméně kulaté placičky. Díky tomu, že se těsto kapku rozpustí, musíte nechávat mezi sušenkami dostatečně velké rozestupy.

Sušenky se pečou pouze 10 minut při 175°. Pokaždé když je peču, tak si nejsem moc jistá, jestli jsou skutečně hotové, jsou relativně měkké na dotek. Měli byste cítit, jak se i při mírném tlaku těsto prohne a pružně vrátí zpět, pak jsou sušenky hotové. 

Po upečení sušenky nejsou křupavé, ale nadýchané a vláčné, nečekejte křupnutí jako u BeBe sušenek, nedočkáte se ho. A pokud ano, pak jste je pekli moc dlouho.

Počet zobrazení (4670)/Komentáře (0)

Zanechat komentář

Name:
Email:
Komentář:
CAPTCHA obrázek
Zadejte kód zobrazený výše do políčka níže
Přidat komentář